Asset Publisher Asset Publisher

XXII Ogólnopolskie Biegi Rodzinne

XXII Ogólnopolskie Biegi Rodzinne, Święto Flagi, Garnizonowy Festyn Majowy, Dni rodziny - rodzina zastępcza, Postaw na rodzinę.

2 maja to data, która na trwałe wpisała się w kalendarz giżyckich imprez rekreacyjno-biegowych. Tego dnia już po raz XXII odbędą się Ogólnopolskie Biegi Rodzinne, które są elementem ogólnopolskiej i giżyckiej kampanii Postaw na Rodzinę.  Wpisują się również w obchody Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Dni Rodziny – rodzina zastępcza”  oraz są Garnizonowym Festynem Majowym.

Biegi Rodzinne to impreza nie tylko dla miłośników biegów,  ale także dla rekreacji. Amatorzy walki z czasem mogą spróbować swoich sił w Biegu Chartów, z kolei osoby mniej wysportowane mogą truchtem przebyć malowniczą leśną trasę w spokojniejszym rytmie, a nawet pospacerować w gronie rodziny i znajomych. Nic dziwnego, że corocznie na naszych Ogólnopolskich Biegach Rodzinnych pojawia się kilkuset uczestników. Dodatkowym walorem imprezy jest duża pula nagród do losowania. Nagrodę otrzymuje m.in. największa rodzina, najstarszy i najmłodszy uczestnik biegów oraz osoby z najdalszego zakątka kraju i świata.

Ogólnopolskie Biegi Rodzinne organizuje Komitet Organizacyjny. W roku 2019 w imieniu Burmistrza Giżycka koordynacją działań zajmuje się dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą m.in.: Nadleśnictwo Giżycko, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, Towarzystwo Miłośników Twierdzy Boyen,  Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Zakład Aktywności Zawodowej, Powiatowa Straż Pożarna, Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych, Miejska Biblioteka Publiczna, Giżyckie Centrum Kultury, Żegluga Mazurska, Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej.  Partnerami imprezy są także Biegam Bo Lubię (BBL) Giżycko, Dom Pomocy Społecznej, Intermarche i inne firmy prywatne.

Program XXII Ogólnopolskich Biegów Rodzinnych:

9:00 - 10:45 - Zapisy do biegów.

10:00 - 13:00 - Wspólna rozgrzewka z BBL, pokazy sprzętu wojskowego 15 GBZ i zastępu ratowniczo-gaśniczego PSP, prelekcja z okazji Święta Flagi, punkty promocji zdrowia SANEPID, Medyk Giżycko, Centrum Profilaktyki, ciepły posiłek dla zawodników, atrakcje dla dzieci.

11:00 - Uroczyste otwarcie.

11:15 - Bieg Chartów

11.30 - Bieg główny

ok. 13.00 - Wręczenie pucharów i rozlosowanie nagród.

14.00 - Zakończenie imprezy.

Miejsce – Las Miejski w Giżycku

Zapraszamy!

 

Informacje o imprezie na stronach Facebook:


Informacje archiwalne o poprzednich edycjach imprezy:

2.05.2018 - XXI Ogólnopolskie Biegi Rodzinne,
2.05.2017 - XX Ogólnopolskie Biegi Rodzinne,
2.05.2016 - XIX Ogólnopolskie Biegi Rodzinne,
2.05.2015 - XVIII Ogólnopolskie Biegi Rodzinne,
2.05.2014 - XVII  Ogólnopolskie Biegi Rodzinne,
2.05.2013 - XVI   Ogólnopolskie Biegi Rodzinne.